O nas

remade JEANS jest marką zrodzoną z miłości do jeansu oraz z troski o naszą planetę. Zajmujemy się upcyklingiem jeansu. 

Upcykling – nazywany wyższą formą recyklingu – to proces powstawania nowych, wartościowych produktów z wykorzystaniem surowców, które spełniały w swoim pierwszym życiu inną rolę.

remade JEANS to torby, elementy wyposażenia wnętrz oraz akcesoria kuchenne stworzone z jeansu, którego losem byłoby prawdopodobnie wysypisko śmieci. Dla nas ten jeans to pełnowartościowy materiał. Przeciwstawiamy się zjawisku fast fashion – zamiast „szybko i tanio”, wskazujemy, jak do codziennego życia wprowadzić sposób na zrównoważone decyzje. Oferujemy Wam możliwość świadomego wyboru konsumenckiego. Drugie życie jeansu oraz jego długie trwanie, to nasza droga. Może to być też Wasz kolejny krok w dążeniu do celu, jakim jest ograniczenie odpadów – less waste.

remade JEANS tworzy w Polsce, we własnej pracowni. Nie produkujemy masowo. Nie korzystamy z usług szwalni. Każdy produkt jest indywidualnie zaprojektowany, skrojony oraz starannie uszyty, tak aby długo sprawiał radość nowemu właścicielowi. Każdy z nich jest unikatowy, użyteczny oraz ponadczasowy, jak materiał, z którego został wykonany. Odzież, z którą pracujemy jest wykorzystywana prawie w 100%. Wszystkie jej części znajdą u nas swoje miejsce i swoje drugie życie! Staramy się zachować jak najwięcej oryginalnych szwów i przetarć, które wszyscy tak bardzo kochamy w jeansach. Dbamy o kunszt wykończenia, o praktyczne detale oraz wysokiej jakości akcesoria.

remade JEANS to nie tylko upcykling, zrównoważona produkcja, czy slow fashion. Równie ważne jest dla nas opakowanie, w którym otrzymacie zakupione produkty. Używamy papieru, kartonu oraz papierowej taśmy klejącej, mówiąc głośne NIE do wszechobecnego plastiku!

remade JEANS to marka tworzona w atmosferze przyjaźni. Najważniejsze dla nas są relacje. Relacje między nami podczas kreowania i szycia produktów oraz relacje z Wami, naszymi Klientami. W każdej przesyłce znajdziecie imienny list, który, mamy nadzieję, wywoła uśmiech na Waszej twarzy.

Dziękujemy, że tu jesteście i czekamy na Wasze opinie.

Z jeansowymi pozdrowieniami,
Marysia i Monika

dzierczyny remade JEANS z odzysku